5 помилок у догляді за шкірою навколо очей
5 хвилин
6563
0
21.07.2024

Шкіра навколо очей — це біла ворона на тілі людини. Вона не просто дуже чутлива. Вона найбільш вразлива. А все тому, що дуже тонка та практично позбавлена сальних залоз. І через це їй потрібен особливий догляд, якого шкіра навколо очей часто не отримує. Тому сьогодні обговоримо основні помилки в догляді за шкірою навколо очей, які ми робимо несвідомо та цілком свідомо, не замислюючись про наслідки.
1. Догляду за шкірою повік повністю немає або він нерегулярний
Тут можна виділити три основні помилкові думки, які шкодять:
✘ мені ще рано думати про зморшки, особливо в зоні очей;
✘ проти генетики нічого не поробиш;
✘ не обов’язково використовувати косметику для повік постійно.
З приводу першого твердження 100 % мала рацію засновниця бренду «Margy’s Monte Carlo» Марджі Ломбард. Вона говорила про те, що у 20 років ми формуємо шкіру, яка буде у нас у 40 років, а в 30 — ту, яку ми побачимо, прокинувшись у 50. Тому всупереч поширеній думці, про догляд за шкірою навколо очей потрібно задуматися вже у 18 років.
Що стосується генетичного фактора, то він, звісно ж, є, як і зростаючий рівень забруднення довкілля, ультрафіолет тощо. При цьому можливості сучасних косметичних засобів перебувають на тому рівні, коли вони можуть допомогти перемогти практично будь-яку схильність.

А користь регулярності догляду за шкірою повік обґрунтовують офтальмологічні дослідження. Згідно зі спостереженнями вчених, у середньому людина моргає 11-12 тисяч разів за день. Наша міміка теж створює напругу в зоні ока. Через це утворюються заломи, так звані «гусячі лапки».
Ось чому зона навколо очей потребує щоденного (!) догляду. База — зволоження вранці та ввечері. Також, залежно від особливостей, потрібна додаткова допомога проти темних кіл, набряків тощо.
2. Очі не захищені від сонця
У сезон активного сонця важливо захищати від ультрафіолету не тільки шкіру обличчя, шиї, зони декольте та вух, а й зону навколо очей. Оскільки для тонкої шкіри повік вплив UV — це потужний фактор старіння. Він знижує вироблення колагенових та еластинових волокон, гіалуронової кислоти. Щоб захистити зону очей від сонця, достатньо носити захисні окуляри та використовувати спеціальну косметику. Це може бути окремий санскрін, придатний для нанесення на повіки, або денний догляд для шкіри навколо очей з SPF.

3. Неправильний вибір косметики для шкіри повік
Тут усе просто. На зону навколо очей можна наносити тільки косметичні засоби, призначені для нанесення на повіки. Звичайні креми, флюїди, гелі, емульсії для обличчя не задовольняють потреби шкіри навколо очей і додатково обтяжують її, можуть спричиняти серйозну набряклість і свербіж.
Крім того, формули засобів для контуру очей не тільки зволожують, а й найчастіше містять додаткові компоненти. Наприклад, вони можуть знижувати вираженість темних кіл, усувати набряклість, заспокоювати подразнення та почервоніння, зміцнювати, розгладжувати, омолоджувати тощо. Під час вибору потрібно враховувати свої вподобання, потреби та вік шкіри.
4. Неправильне нанесення косметичних засобів
Власне кажучи, це цілий комплекс помилок, які можуть завдати чималої шкоди, аж до розвитку небажаної реакції на догляд.
Помилки
✘ Наносити крем близько до вій — під час контакту зі слизовою оболонкою засіб для шкіри навколо очей може викликати подразнення та печіння.
✘ Розтягувати та терти ніжну шкіру навколо очей.
✘ Що більше засобу — то крутіший ефект (дуже багато ризиків, зокрема подразнення слизової ока й утворення сильного набряку під очима).
✘ Використовувати догляд, не очистивши шкіру або після нанесення макіяжу.
✘ Наносити косметику на рухому повіку (винятком є продукти, на упаковці яких зазначено, що їх можна наносити на цю зону).

Правильно
✔ Наносити косметику для шкіри навколо очей тільки по орбітальній кістці від внутрішньої частини надбрівної дуги до зовнішньої, а потім по нижній частині орбітальної кістки — від периферії до центру.
✔ Використовувати легкі рухи.
✔ Наносити невелику (!) кількість засобу (з рисове зерно).
✔ Наносити догляд тільки на добре очищену шкіру.
5. Не змивати або погано змивати макіяж перед сном

Обов’язково якісно очищайте шкіру перед нанесенням будь-якого догляду. Це:
✔ покращує вбирання та транспортування активних компонентів косметики,
✔ створює сприятливі умови для відновлення клітин (під час сну),
✔ запобігає розвитку подразнення, сухості та інших проблем,
✔ допомагає отримати кращий ефект від догляду тощо.
При цьому шкіру навколо очей, вії та рухому повіку не можна очищати будь-яким засобом для демакіяжу. На косметичному продукті обов’язково має бути позначка, що він призначений для демакіяжу очей. І навіть такий засіб не зайвим буде змити теплою водою. Сподіваємося, що наші нотатки допоможуть вам усунути свої помилки в догляді за шкірою навколо очей і отримати від косметичних зусиль реальний результат. А якщо ми щось не врахували або ви з чимось не згодні, чекаємо на вас у коментарях. Нам завжди цікава думка та особистий досвід наших читачів.
Питання-Відповідь
Які активні речовини використовуються в косметиці для повік?
Найчастіше основою засобів для догляду за шкірою навколо очей є такі зволожувальні компоненти, як гіалуронова кислота, гліцерин, амінокислоти, екстракт листя алое вера, пантенол, вітамін Е.
Чи потрібно мазати верхні повіки кремом для очей?
Тільки в тому разі, якщо таке нанесення було передбачено та рекомендовано виробником косметики. В інших випадках косметичні продукти не наносяться на рухомі повіки, тільки по орбітальній кістці.
Чим крем для шкіри навколо очей відрізняється від звичайного?
Крем для контуру очей може мати кислотний склад, водночас він найчастіше не містить агресивних компонентів, здатних сильно нашкодити слизовій уразі випадкового потрапляння на неї. А також має легшу текстуру та перевірену офтальмологічними тестами гіпоалергенність.
Коментарі (0)