Навіщо пептиди в косметиці?
5 хвилин
3290
0
04.09.2023
Що таке пептиди, звідки беруться пептиди, для чого потрібні пептиди, навіщо пептиди в косметиці — такі запитання дуже часто можна почути від клієнтів, які цікавляться діючими речовинами косметики.
Пептиди — це короткі ланцюгові білкові (протеїнові) зв’язки, молекули яких складаються з двох і більше амінокислотних залишків. Вони є своєрідним будівельним матеріалом для тканин, який бере участь у регулюванні багатьох фізіологічних процесів. А завдяки своїй схожості з еластином і колагеном, які теж є білками, чудово з ними взаємодіють. Така синергічність підвищує ефективність складів для догляду, до яких вони входять.
Пептиди в косметиці допоможуть усунути наслідки активної міміки, щоденних емоцій і впливу негативних факторів довкілля, які запускають процеси старіння — мімічні та вікові заломи, зниження пружності шкіри, неестетичний рельєф, пігментні плями. І anti-age напрямок далеко не все, на що здатні ці протеїни.
Які пептиди використовуються в косметиці та основні їхні функції
Почати потрібно з того, що існують синтетичні та натуральні пептиди.
- Натуральні пептиди (гідролізати рослинних і тваринних білків — протеїни рису, шовку, пшениці тощо) — досить старий засіб, який використовується в косметології понад півстоліття. Дія таких пептидів спрямована на придушення ферменту еластази, який руйнує еластин. Так зберігається пружність і гладкість шкіри.
- Синтетичні пептиди — речовини, які виробляються в лабораторії косметологічних компаній. Ці пептиди діють прицільно та здатні вирішити більшу кількість завдань, ніж їхні натуральні «родичі» — уповільнення старіння, усунення пігментних плям і запальних процесів.
Також у косметології існує й глибша класифікація пептидів. Вона поділяє білки на сигнальні, стимулювальні (транспортні), релаксувальні (міорелаксанти або нейротрансмітери) та імунні (антиоксиданти). Кожен із цих пептидів має свої властивості:
- Сигнальні поповнюють дефіцит будівельного матеріалу, стимулюють ділення «вмираючих» клітин і природний синтез гіалуронки, колагену й еластину, відповідають за регенерацію пошкоджених фібробластів.
- Стимулювальні транспортують живильні елементи до клітин, стабілізують колагенові волокна, стимулюють синтез молекул, здатних утримувати вологу в міжклітинному просторі, посилюють базальний шар шкіри, позитивно впливають на відновлення та загоєння тканин.
- Релаксувальні розслаблюють нервові імпульси та м’язи, сповільнюючи їхнє скорочення. Ефект від застосування цих пептидів схожий із введенням ін’єкцій ботулотоксину та має накопичувальний характер.
- Імунні запобігають формуванню оксидативного стресу (перешкоджають згубному впливу на клітини шкіри вільних радикалів та іонів металу), прискорюють процеси регенерації та загоєння шкіри.
Функції пептидів у косметиці
- Стимулюють процеси регенерації клітин шкірного покриву.
- Покращують пружність і щільність шкіри (тобто надають ліфтинг-ефект).
- Розгладжують текстуру та рельєф шкірного покриву (зокрема мінімізують прояв вікових змін, включно з ранніми).
- Запобігають виникненню мімічних заломів і шкірних складок.
- Освітлюють пігментні плями, пригнічуючи синтез меланіну.
- Прискорюють процес загоєння тканин після травматичних процедур.
- Заспокоюють подразнення.
- Підсилюють дію комплексного лікування акне.
- Попереджають появу куперозу, розацеа.
- Контролюють активність синтезу шкірного сала.
- Пом’якшують і сприяють зволоженню шкіри.
- Покращують загальний стан шкірного покриву (зокрема колір обличчя).
Тобто, пептиди у складі доглядової косметики можуть виконувати найрізноманітніші функції: оновлювальну, anti-age, відновлювальну, стимулювальну (сприяти синтезу колагену й еластину).З пептидами бувають не тільки креми, сироватки та флюїди для домашнього застосування, а й професійні засоби, зокрема для ін’єкційного догляду — мезотерапії, біоревіталізації, філерів.
Як правильно користуватися косметикою з пептидами
Пептиди в догляді за шкірою використовуються досить часто та підходять для будь-якого типу шкіри, зокрема чутливої та схильної до алергічних реакцій. Однак, використовуючи пептиди для шкіри обличчя, рекомендується дотримуватися певних правил. Ось деякі з них:
- Перед застосуванням (для поліпшення проникнення) потрібно провести глибоке очищення та відлущування шкіри, які необхідно повторювати регулярно.
- Пептидні препарати краще поєднувати з рутинним доглядом за особливостями шкіри, оскільки надмірна сухість або жирність є такою самою перешкодою для проникнення пептидів, як і неочищена шкіра з ороговілими клітинами на поверхні.
- Уникайте використовувати засіб з пептидами одночасно з пілінгами та іншими засобами, які містять кислоти (включно з AHA та BHA), а також ретинол. Як правило, ці речовини знижують ефективність пептидної косметики. При цьому пептиди відмінно поєднуються з іншими речовинами. Особливо з вітаміном С (і його похідними), ніацинамідом, гіалуроновою кислотою.
- Пептиди в домашньому догляді застосовуються тільки курсами 2-3 місяці. Більш тривале регулярне застосування може погіршити мікроциркуляцію шкіри, а отже і її стан.
Залишилися запитання? Експерти інтернет-магазину «Japan Shampoo» завжди прийдуть на допомогу та проконсультують стосовно вибору засобів догляду.
Питання-Відповідь
Кому не можна користуватися косметикою з пептидами?
Пептиди — один з найбезпечніших компонентів косметики. Водночас засоби з ними краще не використовувати людям із цукровим діабетом, псоріазом і тим, у кого було діагностовано злоякісні пухлини.
Чи можна постійно користуватися косметикою з пептидами?
Пептиди допустимо використовувати цілий рік, але головна умова — обов’язкова перерва. Постійно використовувати такі засоби не варто, оскільки вони можуть порушувати мікроциркуляцію шкіри. Робити паузу потрібно не пізніше, ніж через три місяці регулярного використання засобів з пептидами.
З якого віку можна користуватися пептидною косметикою?
Найоптимальнішим віком для введення пептидів у догляд вважається вікова категорія 35-40 років. До 35-річного віку (починаючи з 25 років) пептиди можна використовувати локально, на найбільш вразливих ділянках — зона навколо очей, губи, перенісся. Найкращий результат пептидна косметика показує до 50 років; крім того, вона не дає миттєвого результату.
Якій шкірі підходять пептиди?
Пептиди ідеально підходять для сухої та чутливої шкіри. Водночас пептидні засоби можуть бути використані в догляді за будь-яким типом шкіри. Є навіть креми призначені для проблемної та жирної шкіри.
Як позначаються пептиди в складі косметики?
Як правило, на пакуванні засобів пептиди позначаються як Palmitoyl-Pentapeptide, Palmitoyl-Tripeptide, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide, Acetyl Hexapeptide-3, Matrixyl, Decorinyl тощо. Також під час пошуку пептидів у складі звертайте увагу на закінчення «-peptid» і на префікси «di-», «tri-», «hexa-», «oligo-».
Коментарі (0)