+38 068 303-69-21, +38 050 860-09-49

Щодня з 10:00 до 20:00

Як визначити свій фототип шкіри

Як визначити свій фототип шкіри

Щоб по-справжньому ефективно піклуватися про себе отримувати максимальний ефект від косметики та професійних косметичних процедур, мало знати тип шкіри та тип волосся. Дуже важливо визначити свій фототип. Про це скаже будь-який дерматолог і косметолог. Що таке фототип шкіри, чому так важливо його знати кожній людині, які фототипи шкіри бувають, як правильно визначити фототип свого шкірного покривуякраз про це й поговоримо в сьогоднішній статті нашого блогу.  

Що таке фототип шкіри

Кольоротип, або фототип шкіри — це тип шкіри за кольором і ступенем чутливості до сонячних променів (а саме ультрафіолету). Нині найпоширенішою класифікацією фототипів є шкала фототипів Фіцпатріка. Вона була введена близько півстоліття тому — у 1975 році американцем, батьком сучасної дерматології Томасом Б. Фіцпатріком і являє собою числову класифікацію кольору шкіри. Загалом шкала включає 6 фототипів. До цього використовувалася більш детальна хроматична шкала Фелікса фон Лушана, яка включала 36 типів шкіри за кольором. А ще класифікації Р. Дж. Глогау та Венді Робертс.

Для чого потрібно знати свій фототип шкіри

Знання про свій фототип шкіри дає змогу:

➤ вибрати відповідний сонцезахисний засіб та іншу косметику з SPF, а також косметичні продукти для та після засмаги;

Для чого потрібно знати свій фототип шкіри

➤ перебувати на сонці та засмагати без небажаних наслідків;

➤ оцінити ризики та можливу реакцію шкіри перед деякими професійними косметичними процедурами (зокрема лазерними);

➤ підібрати рутинний догляд — що світліша шкіра, то більше вона потребує потужних антиоксидантів, які здатні знизити ймовірність ушкодження клітин UV-випромінюванням та окиснювальними процесами;

➤ оцінити ризики розвитку онкології шкірних покривів тощо.

Які існують фототипи шкіри за Фіцпатріком

Тип I — кельтський завжди згорає та ніколи не засмагає, схильний до пігментації та фотостаріння, найсвітліший і найчастіше з веснянками. Люди цього фототипу, як правило, мають дуже світле або руде волосся. А також блакитні, сірі або зелені очі. Їм потрібно уникати прямого впливу сонця та використовувати захист від сонця цілий рік. У період активного сонця — санскрин з SPF 50, в інший час (у разі тривалого перебування на вулиці — понад 60 хвилин) — засоби з SPF від 15.

Тип II — нордичнийзазвичай обгорає, засмагає лише інколи, але навіть тоді швидко втрачає засмагу, шкіра світла (інколи з веснянками), схильна до пігментації та фотостаріння. Люди цього фототипу найчастіше мають світло-русяве, русяве або каштанове волосся. А також блакитні, сірі або зелені очі. Їм не варто перебувати на сонці без санскріну понад 100 хвилин у неактивну фазу та 10 в активну. Підходять засоби з SPF від 30.

Тип III — темний європейський отримує сонячні опіки, але набагато рідше, ніж I-II тип. Може отримати практично ідеальну засмагу. Така шкіра має натуральний золотистий, слонової кістки або оливковий колір і схильна до фотостаріння. Люди цього фототипу мають волосся від темно-русявого до темного шатена та світло-карі, жовті або карі очі. У період активного сонця їм потрібен захист із SPF не нижче 30. А перебувати без нього на вулиці можна не більше ніж 200 хвилин у неактивну фазу та не більше ніж 20 в активну. 

Тип IV — середземноморський — має мінімальний ризик сонячних опіків і помірно-коричневий колір, добре засмагає, схильний до фотостаріння. У людей цього фототипу каштанове або темно-каштанове волосся, а також карі або чорні очі. Їм підходить SPF 20-30. А перебувати без захисту на сонці вони можуть до 300 хвилин у неактивну фазу та до 30в активну.

Тип V — індонезійський — практично не обгорає, дуже легко та красиво засмагає, має жовтий або темно-коричневий колір, схильний до раннього старіння від UV. У людей цього фототипу темно-каштанове або чорне волосся та карі або чорні очі. Їм відмінно підходить сонцезахисна косметика з SPF 10-20. З незахищеною шкірою вони можуть перебувати на вулиці за неактивного сонця до 400 хвилин, на піку його активності — до 40 хвилин.

Тип VI — афроамериканський ніколи не обгорає, має колір від темно-коричневого до практично чорного, фотостаріння можливе. Люди цього фототипу мають темно-каштанове або чорне волосся та карі або каштанові очі. Вони можуть не використовувати захист від сонця за умови розумної інсоляції. А це близько 500 хвилин на неактивному сонці та не більше 50 хвилин за його високої активності.

Які існують фототипи шкіри

Як визначити свій фототип 

Щоб вам було ще простіше визначитися зі своїм фототипом, ми підготували для вас таблицю-тест, відповівши на запитання в якій і порахувавши бал, ви точно знатимете свій фототип.

Характеристики / властивості шкіриБали
01235
Колір очейСвітло-блакитні, сірі, зелені  Темно-блакитні, сині, сірі, зелені Темно-сині, зелені, світло-карі (жовті)Коньячні, темно-каріЧорні або практично чорні
Натуральний колір волоссяРудийБлондинРусявийШатенБрюнет
Колір шкіри (без засмаги)РожеваДуже світлаКоричнева (світлий тон), оливкова, жовтуватаКоричнева (середній тон)Коричнева (темний тон), чорна
ВеснянкиБагатоНебагатоПоодинокіІнодіНі
Стан шкіри після тривалого перебування на сонціСильні опіки (почервоніння), пухирі, біль, лущенняПомірні опіки, пухирі (іноді), лущенняОпіки, після яких шкіра тільки іноді лущитьсяПоодинокі випадки опіків (рідко)Ніколи немає опіків та іншої реакції
Засмага (наявність)НіколиРідкоІнодіЧастоЗавжди
Засмага (інтенсивність)Незначна або взагалі відсутняЛегкаСередняСильнаДуже сильна
Чутливість обличчя до UVДуже високаВисокаПомірнаМінімальнаНі
Частота засмагиНіколиРідкоІнодіЧастоЗавжди
Остання засмага  Більше трьох місяців томуВ останні 2-3 місяціВ останні 1-2 місяці7-14 днів томуДнями

Розшифровка тесту на фототип шкіри за шкалою Фіцпатріка

➤ Отже, 0-6 балів відповідає I фототипу, 7-13 балів — II фототипу, 14-20 балів — III фототипу, 21-27 балів — IV фототипу, 28-34 бали — V фототипу, 35 та больше балів — VI фототип (афроамериканський).

Також під час визначення фототипу варто додатково орієнтуватися на реакцію шкірного покриву на сонячні ванни без захисту: I фототип відчує печіння через 5-7 хвилин, II — 10, III — 15-20, IV — 25-30, V — 35-40, VI — 50-55.

Якщо вам важко визначити свій фототип або маєте сумніви, завжди можна звернутися до фахівця, який точно визначить його та допоможе підібрати правильний догляд за шкірою за фототипом.

Питання-Відповідь

Для яких процедур важливий фототип шкіри?

Фототип шкіри має значення під час підбору параметрів таких процедур, як лазерна епіляція, фотоомолодження, видалення судин, лазерне шліфування, хімічний пілінг. Як правило, при них фототип шкіри визначає ризики гіперпігментації, підготовку перед і спеціальний догляд після процедури.

Від чого залежить колір шкіри?

Найважливішим чинником є рівень вмісту пігменту під назвою меланін. Його рівень найчастіше визначається генетикою. Це називається конститутивною пігментацією. Також на колір шкіри впливає те, як організм виділяє гормони, як гормони передають сигнал клітинам, що синтезують меланін, і зовнішні чинники. Один із найвагоміших зовнішніх чинників — інтенсивність впливу на шкіру ультрафіолету, який впливає на меланін, що накопичується у верхніх шарах шкіри.

Чи залежить схильність до раку шкіри від фототипу шкірного покриву?

Люди з фототипом шкіри I і II піддаються найбільшому ризику розвитку раку шкіри, а люди з типами V і VI — найменшому. Усе тому, що шкіра IV-VI фототипу має більшу кількість активного меланіну і менш схильна до сонячних опіків. Однак це не означає, що в людей із темною шкірою не може бути меланоми. За статистикою, рак шкіри виникає у 1-2 % темношкірих, 2-4 % азіатів і 4-5 % латиноамериканців. При цьому у людей з IV-VI фототипом він зустрічається на менш пігментованих ділянках — підошвах ніг і долонях.

Замовити товари на нашому сайті

Rate this post
Rate this post

Коментарі (0)

Схожі статті

5 хвилин

168630

Що потрібно знати про терміни придатності косметики

Термін придатності є абсолютно у всього: у харчових продуктів, ліків, косметики тощо. Однак, що стосується термінів придатності косметики, абсолютно в кожного продукту їх два! Умовно їх поділяють на термін зберігання та придатності продукту. Причому другий чи не важливіший за перший. Що це за терміни, як у них орієнтуватися, як читати зашифровані маркування, чому необхідно знати […]

16.12.2024

7 хвилин

174750

Що таке рівень pH у косметиці та на що він впливає

pH — це той показник, який кожен вивчав у школі на уроках хімії, але мало що про нього пам’ятає. А ще його часто згадують у телевізійній рекламі косметики. І часто в неправильному контексті. Наприклад, pH 5.5 — нейтральний показник. Насправді це не так. Нейтральний показник pH — 6.5-7.5 (при цьому за еталон узято дистильовану воду). […]

09.12.2024

7 хвилин

174986

Як зменшити прояви постакне в домашніх умовах

Акне може з’явитися не тільки в період статевого дозрівання, а й створити незручності на будь-якому життєвому етапі. І ця естетична проблема ще більше загострюється, коли активний запальний процес заміщується залишковими слідами — помітні шрами, плями на шкірі (так звана гіперпігментація після акне), нерівний колір і рельєф обличчя тощо. У цій статті ви зможете дізнатися, що […]

08.12.2024

    Підпишіться на нашу розсилку

    Отримуйте свіжі новини про новинки у світі краси