Як доглядати за пористим волоссям
6 хвилин
9720
0
23.10.2024

Турбують сухі та посічені кінчики, волосся стирчить у різні боки, немає блиску? Вважаєте, що волоссю не вистачає вологи? Швидше за все це дійсно так, і наявна проблема підвищеної пористості волосся. Не поспішайте засмучуватися. У цьому можна знайти навіть позитивний момент. Пористе волосся краще зберігає об’єм. Однак це не має бути виправданням для відмови від правильного догляду та наповнення пористого волосся. А доглядати за ним складніше. Воно може ламатися, заплутуватися, розшаровуватися, сильно наелектризовуватися тощо. Пористе волосся має особливі потреби у зволоженні, живленні та зміцненні. Це робить догляд за ним трудомісткішим, а головне — таким, що не пробачає помилок. Тому сьогодні обговоримо, що таке пористість, який вигляд має пористе волосся, які види пористості волосся існують, чому виникає проблема підвищеної пористості волосся, як правильно доглядати за пористим волоссям тощо.
Що таке пористість волосся
Пористість волосся — це характеристика, яка впливає на здатність волосся утримувати вологу та інші необхідні компоненти. Вона залежить від стану кутикули (зовнішнього шару волосини), яка може мати різний ступінь пошкодження. Пористість волосся визначає його здатність вбирати вологу, забруднення, косметику (зокрема олії) і утримувати їх усередині.
Пористе волосся — це, по суті, будь-яке волосся. Однак найчастіше під цим поняттям мають на увазі саме волосся з підвищеною пористістю, у якого сильно відкриті кератинові лусочки. Такий стан призводить до накопичення бруду та залишків косметики в структурі волосся, сильної електризації (до «кульбаби» на голові), пошкодження внутрішнього стрижня (частини волосини під кутикулою), зневоднення тощо.
Які бувають види пористості волосся
За ступенем пористості волосся ділять на три основні види:
➤ Низька пористість. Кутикула щільно прилягає до волосяного стрижня, перешкоджаючи проникненню вологи та живильних речовин. Таке волосся виглядає гладким і блискучим. Як правило, тут немає жодної проблеми. Основна потреба волосся — правильне зволоження.
➤ Середня пористість. Кутикула перебуває в помірному стані, що дає змогу волоссю утримувати вологу та добре реагувати на базовий догляд, укладку та фарбування. Таке волосся має доглянутий вигляд. Середню пористість дуже часто вважають варіантом норми та називають нормальною. Однак зачатки проблеми вже є. Щоб не допустити погіршення стану, потрібно вчасно реагувати на потреби волосся — забезпечити йому збалансоване живлення, зволоження, зміцнення, відновлення тощо.
➤ Висока пористість. Як згадувалося трохи вище, кутикула має пошкодження, кератинові лусочки сильно підняті. Через це волосся легко втрачає вологу, січеться, стає млявим і проблемним. Таке волосся швидко вбирає вологу, але настільки ж стрімко її втрачає. Тут не обійтися без інтенсивного ступеневого догляду та косметики для пористого волосся. Без зменшення пористості волосся ви дуже швидко почнете втрачати не просто його довжину, а й звичну густоту, отримаєте некрасиву копицю на голові.

Які є об’єктивні ознаки пористого волосся
Занадто пористе волосся легко визначити за такими ознаками:
- посічені кінчики та розшарування по довжині;
- набагато легше за волосся з нормальним кутикулярним шаром;
- тьмяність, жорсткість і підвищена схильність до ламкості по довжині;
- складно розчісується (зокрема через те, що воно схильне до утворення вузликів по всій довжині);
- сильно січеться на кінчиках (до ефекту білої кульки);
- добре тримає об’єм протягом дня;
- легко сохне після миття;
- швидко реагує на підвищену вологість повітря;
- складно зробити ідеально гладку укладку або навпаки — завитки.
Як перевірити пористість волосся
Щоб визначити підвищену пористість волосся, потрібно налити воду в глибоку миску та помістити на поверхню пасмо волосся. Якщо пористість низька, пасмо залишиться на поверхні води. Якщо ж лусочки сильно відкриті та є підвищена пористість, волосся швидко занурюється у воду.

Які є причини пористості волосся
Пористість волосся змінюється під впливом таких чинників, як:
➤ Хімічні процедури. Часті фарбування, завивки або використання хімічних засобів для випрямлення завдає чималої шкоди кутикулі та здатні збільшити пористість волосся. Особливо, якщо хімічний вплив здійснюється непрофесійною (побутовою) косметикою.
➤ Термічний вплив. Регулярне використання гарячих інструментів для укладання, таких як фени, випрямлячі та плойки, зневоднюють кутикулу.
➤ Вплив навколишнього середовища. Прямі сонячні промені, вітер, забруднення та інші стресові зовнішні чинники можуть несприятливо вплинути на стан волосся, зокрема значно підняти лусочки кутикули.
➤ Нестача вологи. Тривале перебування в сухих умовах або нестача зволоження можуть призвести до зневоднення. Коли ви перебуваєте в сухому кліматі або повітря в приміщенні пересушене, навіть якщо ще немає проблеми підвищеної пористості волосся, потрібно замислитися про введення в догляд косметичних засобів для пористого волосся (не на постійній основі).
➤ Неправильний догляд. Застосування невідповідних продуктів для волосся або дефіцит регулярного базового догляду (зокрема відсутність масок і кондиціонерів) викликає зневоднення та пошкодження кутикули. Річ у тім, що під час миття голови шампунь підіймає кератинові лусочки, тому не можна пропускати етап догляду, що містить засоби, які розгладжують їх.
➤ Фізичні пошкодження. Це може бути як надмірне розчісування та тугі зачіски, так і неправильно підібраний гребінець та аксесуари.
Як правильно доглядати за пористим волоссям у домашніх умовах
Догляд за пористим волоссям у домашніх умовах вимагає особливої уваги та використання косметики, що покриває потреби. Найважливіше (без чого про правильний догляд за пористим волоссям можна навіть не говорити) — це:
➤ Глибоке зволоження. Застосовуйте доглядові зволожувальні засоби (не тільки базові), що містять натуральні олії (кокосову, арганову, жожоба тощо), гіалуронову кислоту та інші речовини, здатні зволожувати й утримувати вологу. Це допоможе зберегти вологу та живильні речовини.
➤ Живлення. Застосовуйте живильні маски для волосся за потребами, але не рідше ніж один раз на два тижні. Вибирайте продукти з кератином, протеїнами, оліями, скваланом та іншими речовинами, які здатні підтримувати в нормі кількість природних ліпідів, а заразом і стан мікробіоти.
➤ Мінімізація термічного впливу. Скоротіть застосування фена та термічних стайлерів. Якщо використання гарячих інструментів необхідне, обов’язково наносьте термозахисні засоби. А також під час сушіння феном використовуйте гребінці, призначені для цього.
➤ Правильне розчісування. Застосовуйте гребінці, які підходять під ваш тип і довжину волосся. Намагайтеся уникати металевих і жорстких щіток.

➤ Регулярні стрижки. Підстригайте пошкоджені, стоншені та «постарілі» кінчики волосся кожні 6-8 тижнів.
➤ Обмеження агресивних хімікатів. Постарайтеся звести до мінімуму процедури фарбування, хімічної завивки та випрямлення. Використовуйте якісні (для фарбування — безаміачні) засоби.
➤ Нічний догляд. Перед сном заплітайте волосся у вільну косу або використовуйте шовкову наволочку / чопець, щоб зменшити травматичне тертя та запобігти заплутуванню волосся. Підбиваючи підсумок, можна сказати, що навіть найпримхливіше волосся можна «оживити», якщо забезпечити йому належний догляд. Пористому волоссю потрібна додаткова увага, оскільки воно найчастіше відчуває брак вологи та інші пов’язані з цим проблеми. Все, що потрібно зробити для його догляду — це підібрати відповідні засоби. Фахівці інтернет-магазину «Japan Shampoo» з радістю допоможуть зробити це. А якщо у вас є перевірені рецепти розв’язання цієї проблеми, діліться в коментарях. ↓
Питання-Відповідь
Чи вийде відростити довжину на пористому волоссі?
Відростити довжину на пористому волоссі можливо. Однак це вимагає ретельного догляду та захисту від пошкоджень. Пористе волосся схильне до ламкості та посіченості, тому важливо регулярно підстригати кінчики, інтенсивно зволожувати пасма за допомогою масок і кондиціонерів, мінімізувати термічний і хімічний вплив, а також захищати волосся від шкідливих зовнішніх чинників, як ультрафіолет і холод. Тобто, щоб відростити волосся, потрібно суттєво опрацювати проблему підвищеної пористості волосся та зменшити її.
Які краще робити стрижки на пористе волосся?
Зазвичай для волосся з підвищеною пористістю найкраще підходять стрижки, які допомагають контролювати об’єм, мінімізувати пухнастість і створити доглянутий вигляд. Для пористого волосся відмінно підійде каскад або багатошарові стрижки, боб (зокрема довгий), асиметричні стрижки, середня довжина з легким градуюванням, каре з подовженими пасмами.
На що варто звернути увагу під час укладання пористого волосся?
Під час укладання волосся з підвищеною пористістю потрібно акцентувати увагу на зволоженні, живленні та утриманні вологи. У цьому можуть допомогти такі речовини, як кератин, протеїни та олії (але тільки в холодну пору року).
Коментарі (0)