Як зберегти молодість шкіри рук
5 хвилин
10477
0
25.05.2024

Напевно, вам знайоме твердження, що вік жінки видають руки. І з цим дуже важко посперечатися, оскільки підтвердження цьому ми бачимо практично щодня. А все тому, що шкіра рук така ж тонка, як і навколо очей, вона зазнає постійного впливу негативних чинників (зокрема жорсткої води, сонця, мийних засобів) і за нею потрібен ретельний догляд. Якраз таки останнього дуже часто немає, оскільки основна увага зосереджена на стані шкіри обличчя та шиї, ну ще можливо зони декольте. Саме тому в цій статті розберемося з тим, чим відрізняється шкіра рук, які є причини швидкого старіння рук, як подовжити молодість рук і не боятися, що ранні ознаки старіння «постукають у двері» раптово.
Які особливості є у шкіри рук
У шкірі рук, на відміну від обличчя, міститься мінімальна кількість сальних залоз, що створюють природний захисний шар. Якщо ще точніше, то їх у 10 разів менше. Тому у шкіри рук всього два основних типи — нормальний і сухий, кожен з них також може бути чутливим. Загалом будь-яка шкіра рук досить суха, тонка, рухлива та вразлива до зовнішніх стресових чинників, особливо після 30-35 років. І це той вік, коли варто замислитися над тим, як доглядати за шкірою рук, і вибрати правильний догляд для шкіри рук.

Які є негативні чинники, що можуть вплинути на молодість шкіри рук
Факторів, які впливають на стан шкіри рук, дуже багато. І навряд чи всі їх можна перерахувати тут. Однак основні з них усе-таки згадаємо ➤ регулярний контакт із водою (ми вмиваємося, приймаємо душ, миємо посуд тощо), вплив кліматичних умов (морозу, гарячого вітру тощо), використання побутової хімії без рукавичок (крім того, негативно подіяти на руки може й деяка косметика, особливо для проблемної та жирної шкіри), вплив UV-випромінювання (так, захищати засобами з SPF треба не лише обличчя), загальний стан здоров’я (зокрема дисбаланс вітамінів і мікроелементів, шкірні прояви деяких захворювань).
Які є способи, щоб зберегти молодість шкіри рук
Тут потрібно відразу сказати, що отримання реального результату неможливе без комплексного підходу, який охоплює такі умовні «етапи», як ➤ очищення, зволоження, живлення, ексфоліація, захист від сонця та в процесі прибирань, а також без регулярності догляду та додаткових заходів.
І тут давайте докладніше з самого початку…
Щоб зберегти молодість шкіри рук, потрібно:
✔ Збалансувати спосіб життя та приділити увагу здоров’ю. Сюди входить і правильне харчування, і рівень стресу, і розумна фізична активність, і планові профілактичні check-up здоров’я, і багато іншого.

✔ Вибрати відповідні та необхідні косметичні засоби. Необачно вважати, що шкірі рук вистачить тільки живильного або зволожувального крему. Асортимент косметики для шкіри рук набагато ширший і вона реально потрібна для збереження молодості. Це маски (зокрема тканинні), живильні олії, сироватки (зокрема зміцнювальні), гелі та пінки для очищення, скраби, пілінги, тоніки з кислотами для ексфоліації, бальзами для загоювання, захист від сонця (можна брати будь-який санскрін для тіла). І тут не потрібно боятися різноманітності. Не обов’язково знадобляться одразу всі засоби, головне підібрати косметику під потреби шкіри рук, зокрема вибрати правильний засіб для миття рук — він має бути без мила, з вітамінами (особливо токоферолом) і рослинними оліями.
✔ Забезпечити шкірі рук регулярність усіх доглядових процедур. І тут дуже важливо орієнтуватися на свої відчуття. Зволожувати, живити тощо шкіру за найменшого відчуття сухості та/або стягнутості (найефективнішими є засоби на основі вітамінів, олій, амінокислот, сквалану, гліцерину, колагену тощо), не забувати про відлущування ороговілих частинок шкіри (щотижня), регулярно мити руки з м’яким мийним засобом, наносити захисні косметичні засоби, робити маски для рук (якщо у вас немає спеціальних масок-рукавичок, то можна використовувати зволожувальні, живильні, anti-age та зміцнювальні маски для обличчя) — не рідше, ніж один раз на тиждень-два, захищати руки від побутової хімії при прибиранні. Ще можна робити ванночки для рук (наприклад, з морською сіллю або травами) і носити теплі рукавиці в холодну та вітряну погоду.

✔ Якомога частіше робити масаж рук. Тут все просто. Вам не потрібно проходити якогось особливого навчання. Здійснюйте кругові ковзаючі рухи у напрямку від кінчиків пальців до долоні. Попередньо обов’язково потрібно нанести на шкіру рук жирний крем або косметичну олію.
✔ Не забувати про ефективність салонних процедур. Найбільш підходящі процедури для рук, які особливо доречні пізньої осені, взимку та ранньою весною — спа-масаж і парафінове обгортання. Також косметологи пропонують мезотерапію рук, яка відмінно омолоджує.
✔ Захищати шкіру рук від сонця. Нагадаємо про це ще раз. Оскільки наносити засоби з SPF не тільки на обличчя, а й на руки — це мега важливо!
✔ Виключити максимальну кількість негативних факторів. Цей пункт включає в себе всі попередні. Тобто, щоб мати ідеальну шкіру рук, потрібно мінімізувати контакт рук з побутовою хімією, не допускати пересихання шкіри рук, захищати руки від несприятливих погодних умов.
✔ Підтримувати красу та молодість шкіри рук і нігтів зсередини. Тут варто загалом замислитися про свій спосіб життя, особливо якщо вже помітили якісь проблеми — лущення, розтріскування, огрубілі ділянки тощо. Дайте відповідь, як часто ви гуляєте на свіжому повітрі, наскільки збалансоване ваше харчування (зокрема, чи достатньо в ньому клітковини), чи підтримуєте ви нормальну фізичну активність, чи маєте шкідливі звички, наскільки часто ви стресуєте. Також варто перевірити рівень вітамінів і мікроелементів в організмі. І підтримати організм профілактичним вітамінно-мінеральним комплексом для волосся, шкіри та нігтів.
Сподіваємося, наші поради допоможуть продовжити молодість і красу шкіри рук!
Питання-Відповідь
Які продукти корисні для шкіри рук?
Для підвищеної регенерації та підтримання гарного стану шкіри рук у раціон потрібно додати рибу, гранати, моркву, авокадо, горіхи, оливкову олію першого віджиму, кисломолочні продукти, цілозерновий хліб.
Як усунути в’ялість шкіри рук?
Якщо зберігати молодість шкіри рук уже пізно, то залишаються тільки професійні методики. Для підтяжки й омолодження шкіри рук косметологи рекомендують такі процедури, як лазерна терапія, вакуумний масаж, радіочастотний ліфтинг, пілінг шкіри рук, підтяжку нитками, мезотерапію, біоревіталізацію тощо.
Як довго відновлюється шкіра на руках?
Регенерація епідермісу, зокрема й на руках, проходить і не швидко, і не повільно. У нормі — за відсутності серйозних ушкоджень і шкірних захворювань, а також за умов якісного догляду — клітини шкіри відновлюються протягом 28 днів.
Коментарі (0)