+38 068 303-69-21, +38 050 860-09-49

Щодня з 10:00 до 20:00

Кислоти в косметиці: відмінності та призначення

Кислоти в косметиці

Наскільки безпечні кислоти в косметиці? Це найчастіше запитання, яке доводиться чути від тих, хто усвідомлено підходить до вибору догляду. І тут немає нічого дивного. Попри те, що кислоти в косметиці один із найпоширеніших компонентів (не тільки в засобах для профі), існує чимало цілком обґрунтованих побоювань щодо їхнього використання. Тож, щоб ви змогли правильно вибрати та посилити догляд без ризиків для шкіри, сьогодні обговоримо кілька важливих аспектів: якими бувають кислоти в косметиці, для чого потрібні кислоти в косметиці, кому підходять косметичні засоби з кислотами, як правильно використовувати кислоти в догляді за шкірою обличчя тощо.

Наскільки ефективна косметика з кислотами

Тут не можна відповісти однозначно.

Кінцевий результат застосування косметики з кислотою залежить від поєднання кількох чинників. На ефективність кислоти в косметиці впливає:

➤ Різновид використовуваного препарату.

➤ Особливості шкіри (немає хорошої чи поганої кислоти, є стани та типи шкірного покриву, за яких певну речовину не можна застосовувати).

➤ Концентрація речовини — чим вона вища, тим сильніша дія косметики.

➤ Тривалість впливу (разова та курсова).

➤ Рівень кислотно-лужного показника (pH).

Ці ж фактори впливають і на безпеку косметики з кислотою для шкіри.

Як кислоти діють на шкіру

Чули вислів, сірники — дітям не іграшка?

Так ось, кислота в косметиці це не іграшка для всіх, навіть для дорослих.

Нерозумно буде не визнати, що попри всю ефективність, кислота за певних умов буває досить небезпечною. А все через специфіку її дії. Коли косметика з кислотою потрапляє на шкіру, вона викликає хімічний опік. Що вища концентрація кислоти та що більше зсунутий pH-показник у кислотне середовище, то агресивніший вплив косметики на шкіру та сильніший опік. Саме пошкодження епідермісу забезпечує результати догляду з кислотами.

Для чого потрібні кислоти в косметиці

Кожна кислота має свої показання та результати впливу на шкіру. Однак є й спільна властивість усіх кислот. Вони розчиняють і відлущують відмерлі частинки верхнього шару дерми, стимулюють регенерацію та оновлення шкіри. Крім того, залежно від обраної активної речовини, косметика з кислотами здатна:

➤ Знизити вираженість ознак хронологічного та фотостаріння.

➤ Освітлити та вирівняти тон шкіри (зокрема пігментованих ділянок: для боротьби з веснянками кислоти безпрограшний лайфхак).

➤ Забезпечити ідеальний колір шкіри.

➤ Покращити проникнення активів базового догляду вглиб шкіри.

➤ Стимулювати природні процеси вироблення колагенових і еластинових волокон тобто забезпечити anti-age і підтримувальний молодість ефект.

➤ Зволожити.

➤ Допомогти в боротьбі з розтяжками, шрамами та рубцями (зокрема після акне).

➤ Нормалізувати вироблення природних ліпідів.

І це далеко не всі ефекти, які забезпечує косметика з кислотою!

Які кислоти входять до складу косметики

Які кислоти входять до складу косметики

Зараз косметологія пропонує такі види кислот, як:

  • альфа-гідроксикислоти (АНА),
  • бета-гідроксикислоти (ВНА),
  • ліпо-гідрокислоти (LHA),
  • полігідроксикислоти (PHA),
  • трихлороцтова кислота (TCA),
  • кислоти, які не належать до жодної з категорій — азелаїнова, аргінінова, гіалуронова, ферулова, альфа-ліпоєва тощо.

З цього списку можна відразу ж викреслити трихлороцтову кислоту. Вона забезпечує максимальну ефективність, але однозначно не підходить для домашнього застосування. Це інструмент омолодження для хірургії. А ось інші обговоримо докладніше, щоб ви змогли вибрати своє.

AHA-кислоти

Альфа-гідроксикислоти (або як їх часто називають фруктові кислоти) це речовини, які легко розчиняються у воді, очищають пори та не проникають у глибокі шари шкіри через шкірне сало. Найвідоміші представники AHA-кислот — гліколева, мигдальна, молочна, яблучна, винна, лимонна.

Щоб ці AHA працювали на максималці, необхідний рівень pH 3-4,5. Зі збільшенням pH їхня дія зосереджується на зволоженні. У домашньому догляді рекомендується дотримуватися безпечної концентрації 5–10 %.

AHA-кислоти дають непогані результати на сухій і нормальній шкірі.

BHA-кислоти

Цю категорію називають кислотами, хоча по суті в косметиці для домашнього догляду BHA представлені єдиною речовиною — саліциловою кислотою. І, в принципі, саме вона є однією з найпопулярніших серед усіх кислот, попри те, що вона дуже агресивна та «уживається» далеко не з усіма речовинами. Тому, використовуючи її, потрібно буде подумати над рештою догляду.

BHA призначені для поліпшення стану жирної, схильної до запальних процесів і висипань шкіри. Вона забезпечує:

  • нормалізацію синтезу шкірного сала;
  • очищення пор від сальних ниток, пробок, чорних цяток тощо;
  • пролонговану протизапальну та бактерицидну дію (зокрема купірує розмноження патогенів, що провокують вугрові висипання);
  • полірування поверхні шкіри тощо.

При цьому саліцилову кислоту краще не наносити на ушкоджену або подразнену шкіру, у разі загострення розацеа або куперозу.

LHA-кислоти

Ліпо-гідрокислота це похідна саліцилової кислоти. При цьому вона відрізняється від своєї «матері» м’якшою дією на шкіру та наявністю ліпофільного (жиророзчинного) ланцюжка. Делікатність зумовлена великими молекулами, які повільніше проникають в епідерміс.

Це робить LHA ідеальним відлущувальним доглядом для чутливої та схильної до акне шкіри. Крім очищення вона забезпечує шкірі:

  • контроль продукування шкірного сала;
  • антибактеріальну та протизапальну дію (зокрема зниження чисельності колоній патогенів, що викликають акне);
  • захист від закритих і відкритих комедонів, сальних ниток тощо.

Також LHA має багато інших властивостей саліцилової кислоти.

PHA-кислоти

Полігідроксикислоти це дуже м’які кислоти, які за своїми властивостями схожі на AHA-кислоти, але мають менші ризики подразнення. Дбайливе ставлення до шкіри зумовлене більшими молекулами, які не проникають у глибокі шари дерми та діють поступово.

Завдяки цій особливості, PHA-кислоти можуть використовувати люди з чутливою та судинною шкірою, а також розацеа та екземою.

Найвідомішими (і, напевно, єдиними доступними для застосування в домашніх умовах) PHA є глюконолактон, галактоза та лактобіонова кислота — гібрид галактози та глюконової кислоти.

До переваг полігідроксикислот належить:

  • зниження інтенсивності почервоніння шкіри;
  • здатність нормалізовувати гідробаланс і вироблення ліпідів;
  • забезпечення зміцнення ліпідного бар’єра та стінок кровоносних судин.

Косметику з PHA та LHA (саме на позиції активного компонента) можна віднести до новинок у косметології. Тому зараз її не так легко знайти, як хотілося б адже це реальний must have для шкіри, яка потребує м’якості.

Інші поширені кислоти в косметиці

Їх досить багато, тому поговоримо про максимально універсальні…

Якщо тему гіалуронової кислоти, яка й не зовсім кислота, а скоріше цукор, і азелаїнової кислоти, яка не має побічних ефектів, ми вже розкривали в нас у блозі, і ви дізнаєтеся про них у деталях, якщо клацнете за лінком, то є й такі кислоти, до яких ми ще не дійшли, а вони варті вашої уваги.

Аргінінова кислота речовина, яка має максимально м’які відлущувальні властивості. Тому вона підходить для застосування людьми, які не переносять інші пілінги, а також для нанесення на зону навколо очей і рота. Крім відлущування, вона добре заспокоює, покращує локальну циркуляцію крові, підвищує пружність і зменшує зміну кольору (зокрема знижує ймовірність появи постакне).

Альфа-ліпоєва кислота вітаміноподібна речовина, яка має незвичайні для кислот властивості. Вона захищає від наслідків оксидативного стресу, бореться з в’ялістю й обвисаннями по контуру обличчя, запобігає блискавичному розвитку хронологічного, екологічного та фотостаріння, підсилює природний захисний бар’єр шкірного покриву.

Ферулова кислота представник оксикоричних кислот у косметиці. Вона є одним з найпотужніших рослинних антиоксидантів, захищає від UV, допомагає в боротьбі з хроно- та фотостарінням, а також пігментацією, відновлює баланс вологи та природних ліпідів. Крім того, вона помітно підсилює дію косметики, заснованої на вітамінах А, С і Е.

Якщо не брати до уваги гіалуронку, з якою знайомі всі, інші чотири кислоти в косметиці точно є більш ніж недооціненими.

Ефект від косметики з кислотами

Як отримати безпечний ефект від косметики з кислотами

➤ Вибираючи косметику з кислотами, оцінюйте не дизайн упаковки та не те, що ось той пілінг, крем тощо підійшли сусідці. Різновид і концентрація кислоти мають підходити вашому типу, особливостям і потребам шкіри.

➤ Не комбінуйте кілька косметичних продуктів з кислотами, якщо не впевнені в їхній сумісності. У кращому разі вони нейтралізують один одного.

➤ Вводьте кислоти в догляд поступово — з мінімально низької концентрації.

➤ Використовуйте косметику з кислотами тільки на тих зонах, для яких їх рекомендує виробник. Наприклад, далеко не всі кислотні продукти можна наносити на шкіру навколо очей і на губи.

➤ Після використання кислот, як ніколи, важливо зволожувати та захищати шкіру (зокрема від сонячних променів), навіть якщо ви використовуєте їх у нічному догляді.

➤ Обов’язково перевіряйте протипоказання.

Сподіваємося, що наш невеличкий огляд кислот у косметиці допоможе вам перестати їх боятися. Адже, не використовуючи їх, ви дуже багато втрачаєте, включно з шансом на довгу молодість, гарний колір обличчя та позбавлення від недосконалостей шкіри. Просто, щоб використання кислот мало тільки позитивний ефект, до вибору засобів потрібно підходити з розумом, а не вестися на рекламу. А який у вас досвід використання косметики з кислотою діліться ним у коментарях. ↓

Питання-Відповідь

Чим відрізняється косметика з кислотами для домашнього використання від професійної?

Головна відмінність — концентрація діючої речовини. У професійній косметиці концентрація кислот набагато вища, ніж у косметиці для частого застосування в рутинному догляді. Саме тому її не рекомендується використовувати без консультації з фахівцем.

Чи можна поєднувати кислоти з вітаміном С в одному догляді?

Є такі кислоти, як ферулова, які посилюють дію засобів із вітаміном С. Однак здебільшого він не сумісний з кислотами (особливо з саліциловою та гліколевою) вони руйнують його. Крім того, взаємодія вітаміну С з недружніми кислотами спричиняє подразнення шкіри та порушення її кислотно-лужного балансу. Тому кожну комбінацію речовин потрібно розглядати окремо, зважуючи всі «за» і «проти».

Який кислотний догляд дає кращий результат: домашній чи професійний?

Ефективність професійних кислот вища. Оскільки косметичні засоби з кислотою для домашнього догляду не такі концентровані, діють м’яко тільки на роговий шар шкіри, тобто забезпечують поверхневу дію. При цьому експерти не рекомендують починати знайомство з кислотами в косметиці з концентрованих засобів і використовувати косметику з високою концентрацією кислоти, не маючи спеціальної професійної підготовки.

Чи можна косметику з кислотами використовувати цілий рік?

Використовувати косметику з кислотами в домашньому догляді можна в будь-який сезон. При цьому потрібно враховувати особливості та інтенсивність її дії. Наприклад, у період активного сонця або якщо ви збираєтеся найближчим часом їхати на відпочинок у країни зі спекотним кліматом та інсоляцією, краще прибрати з догляду засоби з високою концентрацією кислот і засобами, що глибоко проникають.

Замовити товари на нашому сайті

Rate this post
Rate this post

Коментарі (0)

Схожі статті

6 хвилин

13550

Як зменшити вираженість носогубних складок

Носогубка, мімічні відмітини, лінії сміху, відбиток усмішки — все це назви одних і тих самих вертикальних заломів від крил носа до куточків рота, які починають формуватися ще в підлітковому віці. З віком носогубні складки прогресують і для багатьох стають чималою проблемою. Виражені носогубні складки додають віку, надають обличчю невиспаного, втомленого та стресового вигляду, похмурості. Тому […]

31.10.2024

7 хвилин

13771

Чому сивіє волосся та чи можна призупинити цей процес

Багато хто чув від знайомих, а можливо й думав про себе, що 30 не встигло «стукнути», а вже сивина. Звісно, ранню сивину важко назвати приводом для радості, але це й не ознака близької старості, а тим паче в’янення краси. Адже можна навести чимало прикладів харизматичних і впливових жінок, які пишаються своєю сивиною, серед них Мей […]

31.10.2024

6 хвилин

14308

Секрети здорового кольору обличчя

Ідеальна шкіра та гарний колір обличчя — це те, про що мріє кожна дівчинка, дівчина, жінка. Різні запалення, сухість, подразнення, висипання, зневоднення, вікові зміни, тьмяність шкіри обличчя — те, чим у різний період часу вбивало чимало нервових клітин кожної жінки. І від цього ж постраждало чимало чоловіків. Навіть якщо від народження ви маєте рівний тон […]

30.10.2024

    Підпишіться на нашу розсилку

    Отримуйте свіжі новини про новинки у світі краси