+38 068 303-69-21, +38 050 860-09-49

Щодня з 10:00 до 20:00

Ретинол у догляді за шкірою

Останнім часом ретинол у догляді за шкірою став не просто популярною темою, він створив навколо себе дискусійний простір. Хтось говорить про те, що ретиноїди малокорисні для шкіри та можуть викликати подразнення, інші вважають їх справжньою панацеєю, без якої не можна обійтися.

Де ж правда?

Вона, як завжди, десь посередині. Ретинол дійсно забезпечує відмінний результат (особливо ефект помітний за наявності акне та після 25-річного віку), але тільки за умови правильного застосування косметики . Ба більше, на відміну від багатьох інших розрекламованих речовин, ретиноїди мають науково доведену дію.

Тому, щоб під час введення ретинолу в повсякденний догляд, ви не розчарувалися – у цій статті обговоримо такі важливі питання, як:

  • що дає ретинол у косметиці та що, по суті, він із себе представляє;
  • як вводити його в догляд;
  • як безпечно й ефективно використовувати ретинол;
  • з чим його можна поєднувати, а з чим ні;
  • які обмеження у використанні речовини існують.

Що таке ретинол і як він впливає на шкіру

Ретинол – це органічна хімічна речовина, яка утворюється в печінці з провітаміну А (бета-каротину). Тобто це лише одна з форм вітаміну А, хоча дуже часто між ними ставлять знак рівності.

У косметиці під ретинолом мають на увазі безрецептурні ретиноїди, які є менш потужними, ніж їхні рецептурні аналоги. Після потрапляння на шкіру ретинол трансформується в ретиноєву кислоту та стає біологічно активним, впливаючи на шкіру на клітинному рівні. Також деякі виробники використовують чисту ретиноєву кислоту. Така космецевтика є найефективнішою. При цьому вона найагресивніша та має більший список можливих небажаних реакцій.

Наприклад, Medik8 навпаки використовує запатентовану капсульовану форму ретинолу, який вивільняється та діє на клітини повільніше. Водночас у їхніх засобів істотно знижена ймовірність небажаних наслідків застосування (зокрема утворення почервоніння). І деякі з них навіть можливо використовувати в денному та літньому догляді.

Ретинол виконує багато важливих функцій у людському організмі:

  • відповідає за зростання,
  • відновлює епітелій,
  • підтримує гостроту зору,
  • бере участь у регуляції секреції гормонів щитоподібної залози,
  • впливає на стан шкіри – стимулює природний процес вироблення колагену, еластину та гіалуронової кислоти.

Ретинол надходить в організм з їжею. Серед продуктів, у яких він міститься: вершкове масло, яєчні жовтки, морква, цитрусові та зелені овочі, дуріан. При цьому, якщо вас цікавить саме ретинол для шкіри, найкраще використовувати косметику з безрецептурними ретиноїдами.

Дія ретинолу на шкіру відбувається на клітинному рівні. Ретинол збільшує швидкість, з якою старі клітини шкіри відмирають, а нові ростуть.

Це корисно, якщо існує така шкірна проблема, як:

  • розширені та/або закорковані пори,
  • вугрові висипання (зокрема закриті та відкриті комедони),
  • постакне,
  • шрами, що з’явилися внаслідок травм і запалень,
  • гіперпігментація (нерівномірне вироблення меланіну),
  • вікові зміни та фотостаріння,
  • розтяжки (зокрема ті, що з’явилися під час вагітності),
  • псоріаз (а саме товста та луската шкіра),
  • фолікулярний кератоз тощо.

Ретинол розгладжує заломи та зморшки, бере участь у виробленні колагену, еластину та гіалуронової кислоти, прискорює злущування ороговілого шару шкіри й активізує оновлення клітин, оптимізує водний баланс шкіри, освітлює шкіру, вирівнює її тон, нормалізує роботу сальних залоз, має протизапальну дію, мінімізує вираженість пор.

Правила використання косметики з ретинолом

Головне правило, яке ви маєте засвоїти, якщо у вашому догляді є ретиноїди, полягає в допустимості поєднання речовин. Косметика з ретинолом не поєднується в одній процедурі догляду з АНА (гліколевою, молочною, мигдальною кислотою), ВНА (саліциловою кислотою), вітаміном С (аскорбіновою кислотою), перекисом бензоїлу. При цьому його комбінація з гліцерином, гіалуроновою кислотою, ніацинамідом (однією з форм вітаміну В3), санскрінами з високим SPF дає крутий результат.

Також існують і деякі інші обмеження щодо використання ретинолу для обличчя та будь-яких інших частин тіла, про які потрібно обов’язково знати.

Кому не слід використовувати продукти з ретинолом

  1. Вагітним і тим, хто годує грудьми.
  2. Онкохворим.
  3. Людям, які мають непереносимість і алергічні реакції на компоненти, що містяться в косметичному засобі.
  4. Людям, у яких є відкриті рани або виразки в зоні нанесення.
  5. Споживачам з чутливою шкірою, якщо для них неприпустимі такі можливі побічні ефекти, як лущення та/або подразнення (тут можливий підбір найбільш підходящої косметики з ретинолом).
  6. Людям, які тривалий час перебувають на сонці без санскріну.
  7. Споживачам, які не досягли віку 25 років (тільки за показаннями).

Як безпечно використовувати ретинол

  • Вводити ретинол (незалежно від його форми) у догляд потрібно поступово та починати з малої концентрації, інакше шкіра може стати надмірно сухою й подразненою. Зазвичай протягом перших двох місяців використовують засоби з концентрацією 0,2-0,5 % (інколи менше) і тільки двічі на тиждень (за гарної переносимості частотність можна збільшити до 3-4 разів), наносячи продукт тонким шаром на ніч . Наступний етап – 1-2 % ретинол двічі на тиждень. Тобто при використанні ретинолу обов’язковий етап поступової адаптації.
    Також вводити ретинол можна за правилами ретинолових сходів. Саме вони є найбільш підходящим варіантом для шкіри з підвищеною чутливістю, вугровими висипаннями тощо.
    Оптимальна для старту концентрація – до 0,3 %, після звикання шкіри можна переходити до 0,5 %, потім поступово доходити до 1 % і вище. Перші два тижні допустима частотність застосування один раз на три дні (тобто двічі на тиждень), наступні два тижні – через день. На п’ятий тиждень можна перейти до щоденного нанесення.
  • Наносити тільки на суху шкіру, інакше можна отримати подразнення. Тому обов’язково витримуйте інтервал 5-10 хвилин після етапу очищення та тонізації обличчя, навіть якщо промакуєте його серветкою.
  • Не починати використання ретинолу влітку. Найкращий час для початку ретинолового догляду – осінь і зима. І, навіть у холодну пору року, не можна забувати про те, що під час використання ретинолу на ніч зранку (перед виходом на вулицю, за 20-30 хвилин) на шкіру треба нанести крем із високим сонцезахисним фільтром (SPF не менше 30) . Швидке відлущування шкіри під час контакту з сонцем викликає пігментацію.
  • Паралельно використовувати ультразволожувальний догляд під свій тип шкіри.
  • Використовувати ретинол краще курсово – по 6 месяців.

Питання-Відповідь

Коли буде помітний результат від використання косметики з ретинолом?

Ретинол починає працювати в клітинах одразу, але ефект стає помітним тільки через 4-6 тижнів курсового застосування. Оскільки в середньому клітинам потрібно 26-28 днів для оновлення. У деяких випадках під час адаптаційного періоду стан шкіри може стати тимчасово гіршим.

Чи можна користуватися косметичними засобами з ретинолом влітку?

Догляд із ретинолом найкраще запланувати на осінній і зимовий період. Сонце влітку стає агресивнішим (рівень UV набагато вищий, ніж в інші сезони), а ретиноєва кислота посилює фоточутливість. Якщо ж ви все-таки хочете додати ретинол у догляд влітку, обирайте засоби з більш сучасними та стабільними формами від Medik8. І не забувайте про якісне зволоження та використання санскрінів з фактором від 30.

Чому косметику з ретинолом краще наносити на ніч?

Місцеве застосування ретинолу, незалежно від форми засобу, робить шкіру ще більш вразливою до сонячних ушкоджень (зокрема пігментації). Навіть використовуючи ретиноїди на ніч, не забувайте про захист від сонця. Крім того, ця речовина, як правило, має фотохімічну нестійкість і просто розпадається під впливом сонячних променів.

Чи можна засоби з ретинолом наносити на зону навколо очей?

Можна. При цьому, як і в разі будь-якої іншої діючої речовини, засоби з ретинолом дозволено використовувати для шкіри навколо очей тільки, якщо косметика призначена для цієї зони. У нашому асортименті є чудові засоби, що містять похідну вітаміну А, наприклад, — нічна сироватка для зони навколо очей з ретинолом Medik8 Intelligent Retinol Eye Tr і сироватка для догляду за шкірою навколо очей з ретиніл ретиноатом Medik8 R-retinoate Day and Night Eye Serum. Вони швидко освіжать і омолодять тонку й чутливу шкіру навколо очей (за умови дотримання інструкції).

З чим не можна поєднувати косметику з ретинолом?

У жодному разі не поєднуйте в одному догляді косметику з ретинолом з АНА (гліколевою, молочною, мигдальною кислотою), ВНА (саліциловою кислотою), вітаміном С (аскорбіновою кислотою) і перекисом бензоїлу. Винятком є засоби, в яких їхня комбінація передбачена виробником.

Замовити товари на нашому сайті

3.5 / 5 - 6
3.5 / 5 - 6

Коментарі (1)

  1. Цікава стаття про ретинол у догляді за шкірою. Особливо корисно було дізнатися з чим не можна поєднувати ретинол, щоб уникнути подразнення шкіри. Велике спасибі за корисну інформацію!

Схожі статті

6 хвилин

13547

Як зменшити вираженість носогубних складок

Носогубка, мімічні відмітини, лінії сміху, відбиток усмішки — все це назви одних і тих самих вертикальних заломів від крил носа до куточків рота, які починають формуватися ще в підлітковому віці. З віком носогубні складки прогресують і для багатьох стають чималою проблемою. Виражені носогубні складки додають віку, надають обличчю невиспаного, втомленого та стресового вигляду, похмурості. Тому […]

31.10.2024

7 хвилин

13768

Чому сивіє волосся та чи можна призупинити цей процес

Багато хто чув від знайомих, а можливо й думав про себе, що 30 не встигло «стукнути», а вже сивина. Звісно, ранню сивину важко назвати приводом для радості, але це й не ознака близької старості, а тим паче в’янення краси. Адже можна навести чимало прикладів харизматичних і впливових жінок, які пишаються своєю сивиною, серед них Мей […]

31.10.2024

6 хвилин

14305

Секрети здорового кольору обличчя

Ідеальна шкіра та гарний колір обличчя — це те, про що мріє кожна дівчинка, дівчина, жінка. Різні запалення, сухість, подразнення, висипання, зневоднення, вікові зміни, тьмяність шкіри обличчя — те, чим у різний період часу вбивало чимало нервових клітин кожної жінки. І від цього ж постраждало чимало чоловіків. Навіть якщо від народження ви маєте рівний тон […]

30.10.2024

    Підпишіться на нашу розсилку

    Отримуйте свіжі новини про новинки у світі краси