Як доглядати за освітленим і знебарвленим волоссям?
6 хвилин
7310
1
27.06.2023

Погодьтеся, важко не захопитися, коли бачиш дівчину з довгим світлим волоссям. Однак мало хто замислюється над тим, що для того, щоб освітлене або знебарвлене волосся струменіло та не виглядало як мочалка, потрібно прикласти чимало зусиль. Догляд за блондом — складний процес. Тому, приймаючи рішення про блондування волосся, потрібно:
- з відповідальністю підійти до вибору майстра (краще колориста);
- бути готовою до дотримання рекомендацій професіоналів і придбання якісних (часто дорогих) засобів догляду;
- розуміти, що волосся після цього потребуватиме спеціального догляду.
У цій статті ми поговоримо про те, як правильно доглядати за освітленим волоссям, щоб воно зберігало свою привабливість максимально довгий час, яких засобів і процедур потребує освітлене волосся.
Чому знебарвлене й освітлене волосся потребує спеціального догляду
Почнемо з мети знебарвлення волосся.
Вона полягає в тому, щоб витіснити натуральний або штучний пігмент із волосся для отримання красивого відтінку без жовтизни.
Щоб догляд за знебарвленим і освітленим волоссям не був витратами без результату, що летять у безодню бермудського трикутника, потрібно почати з самого початку — усвідомленого вибору фахівця. Він повинен мати достатні знання щодо будови стрижня волосся та хімічних процесів.
Якщо знебарвлення (незалежно від його об’ємів), буде проведено без збереження якості волосся, ніякий правильний догляд за освітленим і знебарвленим волоссям вже не допоможе. Коли після фарбування волосся перепалене, ламається, стало жорстким, неживим і тьмяним, найкращим розв’язанням проблеми є ножиці — коротша стрижка. А вже після цього інтенсивна тривала терапія, що відновлює.
У разі дотримання правильної технології з волоссям все буде добре.
Тут потрібно відразу позначити, що догляд за освітленим волоссям — це не те ж саме, що догляд за знебарвленим волоссям.
Освітлюють крем-фарбою, а знебарвлюють пудрою, пастою або порошком.
Як правило, освітлення не пошкоджує структуру волосся, хоча при неправильному догляді волосся може стати сухим і ламким. А ось знебарвлене волосся (навіть при дотриманні технології), швидше за все, буде мінімально, але пошкоджене, тому йому потрібний більш інтенсивний догляд.
Тобто за відсутності правильного догляду після освітлення та знебарвлення волосся можна зіткнутися з такими проблемами, як:
- сухість волосся;
- ламкість по довжині та випадіння волосся;
- жорсткість, тьмяність і неживість (волосся перетворюються на мочалку);
- жовтизна.

Крім цього, є ще один нюанс блонду, який залежить від стану волосся та для запобігання якому потрібен правильний догляд за волоссям після освітлення та знебарвлення — швидке вимивання пігменту блонду.
Як доглядати за освітленим і знебарвленим волоссям у домашніх умовах
Якщо не заглиблюватися у відмінності догляду за освітленим волоссям і знебарвленим волоссям, яке більшою мірою полягає в інтенсивності, а об’єднати все це в рекомендації з догляду за блондованим волоссям, то вийде такий список порад:
1. Обмежте термічний вплив на волосся. Термічну укладку можна робити, але тільки з хорошим термозахистом для світлого волосся та з контролем температури.
2. Виконуйте чищення волосся. При ньому ви не втратите багато довжини, а от кінчики, що січуться, і «ялинка» по всій довжині нікому не потрібні, а на блонді (і холодному, і теплому) ці недоліки помітніші.
3. Відповідально обирайте засоби догляду. Це повинні бути косметичні засоби для догляду за освітленим волоссям. Блондинка обов’язково повинна мати у своєму арсеналі:
- зволожуючі безсульфатні шампуні для світлого волосся;
- маски для фарбованого світлого волосся;
- бальзами для світлого волосся;
- кондиціонери для світлого волосся;
- незмивний догляд;
- термозахист (найкраще — розроблений для блонду).
4. Захищайте волосся від UVA та UVB променів, а також від морської води. Для цього потрібно використовувати як головний убір, так і спеціальні засоби для волосся (вуалі, флюїди, креми, сироватки тощо).
5. Вчасно тонуйте блонд. Наявність у волоссі пігменту — це не лише зовнішній вигляд волосся, але й безпека структури волосся.
6. Мийте волосся не частіше трьох разів на тиждень. При цьому потрібно обов’язково дотримуватися техніки миття волосся, щоб не пересушити його по довжині, і акуратно промочувати волосся м’яким рушником після миття.
7. Не використовуйте неякісні стайлінгові засоби. І не застосовуйте їх надто часто. Також не забувайте змивати стайлінг наприкінці дня перед сном. Оскільки його тривале перебування на волоссі може призвести до його механічного ушкодження.
Якщо підсумувати, то правильний догляд за блондом має бути спрямований на:
- збереження насиченості кольору та нейтралізацію жовтого пігменту;
- захист волосся від ультрафіолету, морської води, високих температур;
- інтенсивне зволоження волосся;
- контроль цілісності кінчиків волосся;
- м’яке очищення без агресивних компонентів.
Основні помилки в догляді за блондом
Правильний догляд за освітленим волоссям та знебарвленим волоссям не повинен включати:
- часте використання термічного стайлінгу;
- грубий механічний вплив при митті та сушінні;
- часті фарбування та відсутність тонування волосся;
- застосування інтенсивних поживних речовин (зокрема олії);
- надто агресивні засоби догляду.

Салонні процедури
Наразі салони пропонують великий спектр послуг для блондинок. Серед них:
- ламінування волосся;
- керапластика волосся;
- процедура Brazilian Botox;
- нанопластика волосся;
- корекція тону;
- біозапаювання кінчиків, що січуться;
- розгладжування та відновлення волосся парою;
- ампульні процедури тощо.
До багатьох із них у фахівців існують питання — не існує однозначної думки про їхню користь. Наприклад, якщо взяти теж ламінування волосся, то засіб, що ламінує, містить хоч невелику, але частку формальдегіду. І саме це ставить під сумнів корисні властивості процедури. Тому, якщо ви вирішили вибрати додатковий салонний догляд для блондованого волосся завжди краще порадитися з кількома майстрами та самостійно докладніше вивчити суть процедури, які склади під час неї використовуються тощо. Виявляйте відповідальність!

Питання-Відповідь
У чому різниця між освітленням та знебарвленням волосся?
При освітленні пасма стають світлішими на 2-3 тони, а при знебарвленні повністю втрачають пігмент. По суті, це дві різні процедури, за яких використовуються зовсім різні склади. Освітлення проводиться барвником на кремовій основі, який найчастіше містить компоненти, що доглядають, і колірні пігменти, а знебарвлення — це агресивніша процедура. Як правило, вона проводиться порошком і при ній з волосся вимивається будь-який пігмент (як штучний, так і натуральний).
Як часто можна мити голову шампунем від жовтизни?
Догляд за світлим волоссям обов’язково включає використання засобів від жовтизни, зокрема таких шампунів як: інтенсивний тонуючий шампунь-догляд платинум блонд Evo Fabuloso Platinum Blonde Toning Shampoo або шампунь для волосся антижовтий Nashi Blondy Joy Pur. Зазвичай їх рекомендують використовувати за потребою, але не частіше ніж раз на тиждень.
Скільки не можна мити голову після освітлення волосся?
Після змивання складу фахівці рекомендують почекати 2-3-денний період до наступного миття волосся. Це допоможе пігменту краще закріпитись.
Що буде, якщо не тонувати волосся після освітлення?
Тонування волосся є обов’язковим після освітлення та знебарвлення. Без нього волосся стане жовтим ламким клоччям, яке потім буде дуже важко (якщо взагалі можливо) реанімувати.
Що краще відтінковий шампунь чи бальзам для блондинок?
У тому випадку, якщо ви хочете оновити або посилити вже наявний відтінок блонду, можна використовувати обидва продукти. Якщо ж ви хочете експериментувати з кольором, то бальзам для відтінку для цього більше підійде.
Як часто потрібно мити освітлене волосся?
Догляд за світлим волоссям передбачає, що його краще мити не частіше трьох разів на тиждень. Крім того, робити це краще шампунем для фарбованого світлого волосся. У подальшому догляді та укладанні також рекомендується використовувати косметичні засоби, призначені для блондованого волосся.
Ніколи не думала, що є різниця між освітленням і знебарвленням…