+38 068 303-69-21, +38 050 860-09-49

Щодня з 10:00 до 20:00

Як стрес впливає на шкіру

Як стрес впливає на шкіру

Стрес і старіння шкіри — це доведений вченими ланцюжок подій. Звісно, так не буває, що сьогодні ви стресанули, а завтра прокинулися на 5 років старшими. Між цими двома «подіями» є й інші стадії, які можна зібрати в умовну категорію «щось я сьогодні погано виглядаю». І як же бути, якщо стрес уже давно став звичним супутником життя? Особливо зараз, коли всі українки та українці переживають період безпрецедентного рівня стресу щодня. І тут важливо розуміти, що стан шкіри — найбільшого органу людини — це не просто питання естетики, а ще й захисту. Тому ми вирішили обговорити, як пов’язаний стрес зі станом шкіри, чим можна допомогти шкірі під час стресу, як знизити вплив стресу на життя та яка косметика потрібна, щоб відновити шкіру після стресу.  

Який взаємозв’язок між стресом і шкірою

Психоемоційні хвилювання впливають на організм своєрідно. Під час стресу відбувається викид гормону стресу кортизолу та адреналіну. Також стрес провокує надмірне вироблення цитокінів кератиноцитами — базовими клітинами епідермісу. І це тільки те, що лежить на поверхні. На ділі, відбувається масштабний збій усього організму, особливо тривалий стрес б’є по ендокринній системі.

Кортизол

➤ Підвищує рівень глюкози в крові, що призводить до глікації, яка спричиняє ушкодження клітин і тканин (зокрема шкірного покриву), затримку рідини в організмі та порушення водно-сольового балансу.

➤ Перешкоджає синтезу гіалуронової кислоти.

➤ Уповільнює поділ клітин сполучної тканини, що безпосередньо впливає на формування колагенових та еластинових волокон.

➤ Активізує меланоцити, які підвищують синтез меланіну, а отже — ризик виникнення пігментацій значно зростає.

➤ Пригнічує імунну систему (зокрема порушує формування епідермального бар’єра, провокує запальні процеси та порушення мікробіоти).

➤ Зменшує вироблення корисних шкірних олій.

Рівень кортизолу також залежить і від циркадних ритмів. А внутрішні біологічні ритми, як правило, порушуються не лише під час затяжного психологічного стресу, фізичний стрес теж має значення.

Адреналін

➤ Сприяє звуженню капілярів на одних ділянках шкіри, зменшуючи приплив крові та звужуючи канал для живильних речовин і кисню, і розширенню — на інших, спричиняючи утворення червоних застійних плям.

➤ Погіршує мікроциркуляцію, рух лімфи та накопичує токсини.

➤ Посилює відкладення кератиноцитів.

Підвищення рівня обох гормонів — кортизолу та адреналіну — відповідає за активізацію потовиділення та вироблення шкірного сала. Порушення в цих процесах завжди призводить до закорковування пор і активізації запалень.

Цитокіни (у надмірній кількості)

➤ Руйнують антимікробний бар’єр.

➤ Провокують запальні процеси.

➤ Збільшують кількість вільних радикалів.

➤ Провокують розвиток необоротного некрозу клітин.

Крім того, стрес впливає на стан шкіри не лише хімічно, а й механічно. Ми підтискаємо губи, морщимо чоло, напружуємо міжбрів’я.

І, як уже зазначалося вище, це тільки вершина айсберга.

Якими можуть бути шкірні прояви стресу

Якими можуть бути шкірні прояви стресу

➤ Підвищується чутливість. Шкіра починає негативно реагувати не лише на зовнішні подразники, а й на звичні косметичні засоби.

➤ З’являються нерівність мікрорельєфу (зокрема утворюються статичні зморшки через дистрофію колагенових волокон, потовщується роговий шар).

➤ Трансепідермальна втрата вологи зростає на 30 %, що провокує появу ознак зневоднення — лущення, відчуття стягнутості, шорсткість, в’ялість, тьмяність шкірного покриву тощо.

➤ Загострюються розацеа, купероз, псоріаз, акне, комедони тощо.

➤ На тлі загальної блідості та землистості шкіри з’являються локальні почервоніння, які є ознаками застійних процесів.

➤ Посилюється набряклість нижньої частини обличчя та навколо очей, стають більш помітними «тіні» під очима, шкіра втрачає однорідність — обличчя набуває втомленого вигляду, що ще помітніший після сну.

➤ З’являється велика кількість забруднених і закоркованих пор.

Усе це окремо та в комплексі додає віку.

Як відновити шкіру після стресу

Звісно, під час стресу головне — позбутися самого стресу. Однак, поки ви це робите, а також після позбавлення, не зайвим буде пустити в хід стрес-менеджмент для підтримання стану та молодості шкіри.

Як відновити шкіру після стресу

Він має включати використання:

  • ароматерапевтичних засобів для розслаблення та настрою;
  • заспокійливе очищення шкіри;
  • догляду за втомленими очима (зокрема патчі з розслаблювальним ефектом, активні сироватки, легкий гелевий крем або флюїд);
  • косметики для усунення точкових проблем — подразнення, висипань, почервоніння, плям псоріазу (ампульні рослинні концентрати, м’які ексфоліанти, мазі тощо);
  • домашнього догляду з високим вмістом антиоксидантів — коензим Q10, ресвератрол, токоферол, вітамін С, А тощо;
  • простого самомасажу обличчя та всього тіла (особливо корисний ранковий дренажний масаж проти підвищеної набряклості);
  • живильних засобів (кремів, масок, емульсій) на ніч;
  • якісного зволоження в денному догляді;
  • нейрокосметики (зокрема з екстрактом кінського каштана й арніки, альфа-бісабололом) для зняття сильного свербіння та печіння;
  • комплексного лікування в разі захворювань шкіри;
  • захисту від сонця — нанесення сонцезахисного засобу має стати щоденною рутиною (вибирати потрібно за фототипом і типом шкіри).

Усі косметичні речовини мають підбиратися під тип і потреби шкіри. Або, якщо не хочете морочитися, зупиняйте свій вибір на косметиці з позначкою «Для всіх типів шкіри». Сподіваємося, раціональний підхід і якісна натуральна косметика допоможуть врятувати вашу шкіру від негативу навколишнього світу та втоми. І, не забувайте, що косметика-косметикою, але іноді краще присікти все на корені та користуватися косметичними засобами, щоб удосконалювати шкіру, а не рятувати. Постарайтеся підтримувати гармонію з собою, оскільки реакція шкіри на стрес — блискавична та неприємна в будь-якому віці.

Питання-Відповідь

Що робити, щоб стрес не позначався на шкірі?

Тут, здавалося б, усе просто: частіше посміхайтеся, висипайтеся, гуляйте на свіжому повітрі, більше рухайтеся, збалансуйте харчування (додайте до раціону більше продуктів з антиоксидантами та Mg), знаходьте час для якісного відпочинку, обіймайтеся з близькими, не нервуйте через дрібниці… А якщо це не допомагає, то, можливо, настав час проконсультуватися з фахівцем. Інакше знадобиться дуже багато anti-age косметики для шкіри.

Який антиоксидант у косметиці найкращий?

Найбільш вивчені антиоксиданти в косметиці — вітамін Е і С, найбільш недооцінений — коензим Q10, а найкращий, король світу антиоксидантів — ресвератрол. Ця речовина не має хорошого маркетолога, але за своєю активністю вона в 50 разів перевершує вітамін Е, в 4-5 разів — бета-каротин (провітамін А) і у 20 разів — вітамін С.

Які речовини найбільше потрібні шкірі під час стресу?

Крім антиоксидантів, у догляд за шкірою під час стресу важливо додати колаген, еластин і гіалуронову кислоту. А також зробити наголос на натуральну косметику, яка містить Omega-3, зволожувальні, заспокійливі, себорегулювальні речовини, які піклуються про ліпідний бар’єр і мікрофлору.

Замовити товари на нашому сайті

Rate this post
Rate this post

Коментарі (0)

Схожі статті

5 хвилин

167110

Що потрібно знати про терміни придатності косметики

Термін придатності є абсолютно у всього: у харчових продуктів, ліків, косметики тощо. Однак, що стосується термінів придатності косметики, абсолютно в кожного продукту їх два! Умовно їх поділяють на термін зберігання та придатності продукту. Причому другий чи не важливіший за перший. Що це за терміни, як у них орієнтуватися, як читати зашифровані маркування, чому необхідно знати […]

16.12.2024

7 хвилин

173230

Що таке рівень pH у косметиці та на що він впливає

pH — це той показник, який кожен вивчав у школі на уроках хімії, але мало що про нього пам’ятає. А ще його часто згадують у телевізійній рекламі косметики. І часто в неправильному контексті. Наприклад, pH 5.5 — нейтральний показник. Насправді це не так. Нейтральний показник pH — 6.5-7.5 (при цьому за еталон узято дистильовану воду). […]

09.12.2024

7 хвилин

173467

Як зменшити прояви постакне в домашніх умовах

Акне може з’явитися не тільки в період статевого дозрівання, а й створити незручності на будь-якому життєвому етапі. І ця естетична проблема ще більше загострюється, коли активний запальний процес заміщується залишковими слідами — помітні шрами, плями на шкірі (так звана гіперпігментація після акне), нерівний колір і рельєф обличчя тощо. У цій статті ви зможете дізнатися, що […]

08.12.2024

    Підпишіться на нашу розсилку

    Отримуйте свіжі новини про новинки у світі краси