Догляд за шиєю та зоною декольте: поради для підтримки краси та молодості
6 хвилин
3070
1
22.12.2023

Шкіра рук, шиї та зони декольте — це те, що видає наш паспортний вік, а іноді й додає його. Особливо це стосується зони декольте та шиї. А все тому, що якщо крем для рук є «улюбленцем» жінок, то про догляд за шиєю та зоною декольте дуже часто забувається. Принаймні до того часу, поки в цих зонах не з’являться перші ознаки старіння. Наприклад, ті самі «кільця Венери» на шиї можуть з’являтися і у 20-річному віці. Тому сьогодні ми вирішили поговорити про те, як доглядати за шиєю та декольте, як прибрати зморшки на шиї та декольте, яка косметика потрібна для того, щоб догляд за шиєю та декольте дав очікуваний результат.
Особливості шкіри в ділянці шиї та декольте
Шкірний покрив шиї та зони декольте тонший і менш пружний, ніж шкіра обличчя. Також його особливістю є сухість. Це пояснюється невеликою кількістю підшкірної жирової клітковини, низькою активністю сальних залоз і швидкою втратою вологи клітинами, зокрема через регулярний контакт з одягом. Згодом, якщо правильний догляд за зоною декольте та шиєю відсутній, з’являються такі проблеми, як зневоднення, шорсткість, зморшки та провисання тканин, в’ялість, огрубіння, «кільця Венери» тощо.
Причини старіння зони шиї та декольте
Частими причинами старіння (зокрема передчасного) шкіри шиї та декольте в комплексі з недостатнім доглядом є:
- швидка втрата та недостатнє поповнення вологи клітинами;
- слаборозвинений шар підшкірно-жирової клітковини;
- радикальні дієти (ті, які засновані на голодуванні);
- неправильне положення під час сну (висока подушка, поза «ембріона» тощо), неправильна постава та неприродне положення під час роботи за комп’ютером або використання смартфонів, планшетів (зокрема, в положенні лежачи або опустивши голову) — при цьому погіршується циркуляція крові, знижується вироблення еластину та колагену;
- неправильно підібраний бюстгальтер і відмова від бюстгальтера;
- розтягування та розтирання шкіри в зоні шиї та декольте;
- мала кількість меланоцитів у клітинах шкіри шиї та зони декольте — тобто шкіра не здатна захистити себе від UV-випромінювання (без санскріну догляд за шиєю та декольте не можна вважати повноцінним).

Найбільш схильними до раннього старіння шиї та зони декольте вважаються жінки астенічного типу, які мають зайву вагу (зокрема в зоні шиї та підборіддя), працюють за комп’ютером або часто використовують планшет і смартфон (зміни пов’язані з неправильною позою тіла).
Розв’язання проблеми одне — максимальне виключення провокувальних чинників у комплексі з тим, що догляд за шкірою декольте та догляд за шкірою шиї стає вашою корисною звичкою. І тут ідеться не тільки про щоденне нанесення крему, оскільки косметика для догляду за шиєю та декольте не обмежується тільки ним, а догляд — домашніми процедурами.
Основні правила догляду за шкірою в зоні шиї та декольте
Щоденний догляд за зоною декольте та шиєю, крім використання крему (сонцезахисного, зволожувального та для зрілої шкіри — живильного), має включати й інші «м’які» засоби — молочко, термальна вода, гідрофільна олія, ліфтинг-бальзам, сироватка тощо. А не рідше, ніж один раз на один-два тижні (залежно від типу шкіри) догляд за шиєю та зоною декольте потрібно доповнювати пілінгом, живильною маскою.
Крім того, догляд за зоною декольте та шиєю має й інші правила, які поділяються на дві категорії — професійні процедури для шкіри шиї та декольте та догляд за шиєю та декольте в домашніх умовах.
Особливості професійного догляду

Іноді догляд за шкірою декольте та шиї вимагає професійного втручання. Сучасна косметологія пропонує апаратні та ін’єкційні методики краси для шиї та зони декольте.
Апаратні методики (як правило, ультразвукові) спрямовані на видалення жирових відкладень, підвищення пружності м’язів і стимулювання вироблення еластину та колагену. Ін’єкційні, під час яких у зону вводять активні компоненти (зокрема гіалуронку, коензими, ботулотоксин, ліполітики, ферменти), розслаблюють м’язи, запобігаючи появі зморшок і розгладжуючи наявні дефекти.
Для підтримки молодості та краси зони декольте та шиї косметолог може порадити такі процедури, як біоревіталізація, бланшування (заповнення зморщок і заломів філером), ін’єкції ботулотоксину або диспорту, RF-ліфтинг, лазерне шліфування тощо.

Правила щоденного догляду за шиєю та декольте
- Починати доглядати за шиєю та зоною декольте потрібно якомога раніше. Оскільки в цій зоні перші ознаки старіння можуть проявитися раніше 25-річного віку.
- Підібрати якісну косметику під проблеми шкіри. При цьому орієнтуватися потрібно не на ціну, а на склад.
- Використовувати косметику, призначену саме для цієї зони. Наприклад, креми для шиї та декольте жирніші, ніж для обличчя.
- Переглянути свої повсякденні звички (зокрема подбати про зручну спідню білизну, правильну поставу, робоче місце та сон, не напружувати м’язи (платизму) під час занять спортом).
- Робити гімнастику шиї (для поліпшення кровообігу та тренування м’язово-зв’язкового апарату достатньо 5-10 хвилин).
- Виконувати самомасаж шиї. Він є ефективною та доведеною профілактикою передчасного старіння шкіри делікатної зони. При цьому обов’язково потрібно уникати розтягування шкіри.
- Наносити всі засоби на фронтальну частину шиї потрібно рухом знизу-вгору, на бічну частину шиї — згори-вниз, у зоні декольте — від центру до периферії та знизу-вгору.
- Забезпечити щоденний комплексний рутинний догляд, що включає очищення, тонізацію, зволоження, а у випадку зі зрілою шкірою — живлення. Додатково видаляти відмерлі клітини скрабом або пілінгом. Їх не можна використовувати частіше ніж двічі на тиждень. Оскільки надмірна любов до ексфоліації може призвести не до поліпшення обмінних процесів у шкірі, а до її пересушування. Також для догляду за зоною декольте та шиєю можна використовувати живильні та зміцнювальні маски, контрастний душ, крижані обтирання. Інтенсивність догляду залежить від віку: що старше, то інтенсивніше.
- Обов’язково використовувати санскрін у ті дні, коли UV-індекс > 2.
Питання-Відповідь
У якому віці з’являються зморшки на шиї?
Усе залежить від умов і догляду. У деяких випадках зморшки можуть з’являтися у 20-25 років, в інших — їх не буде й після 35.
Чи можна за допомогою масажу прибрати «кільця Венери»?
Домашній догляд за шиєю не може допомогти позбутися «кілець Венери». За допомогою масажу та правильної косметики їх можна тільки згладити.
Чи можна використовувати для шиї та декольте косметичні засоби для обличчя?
Від використання косметики для обличчя (без позначки для зон декольте та шиї) в догляді за шкірою декольте та шиєю точно не стане гірше, принаймні на етапі очищення та тонізації. А ось маски, сироватки та крем для обличчя, призначені для жирної, комбінованої або нормальної шкіри, для шиї та декольте точно не підійдуть. Оскільки шкіра цієї зони найчастіше суха. А в зрілому віці вона потребує ще більш інтенсивного, живильного догляду.
Чому з’являється «індича шия»?
Зазвичай, «індича шия» формується, коли м’язи шиї починають слабшати, а шкіра на шиї втрачає свою еластичність або здатність залишатися пружною та розтягуватися. Це буває за вікових змін і коли догляд за шиєю відсутній або неправильно підібраний.
Чи можна використовувати ретинол у догляді за шиєю?
Косметологи не рекомендують використовувати ретинол у догляді за шиєю, особливо в концентрації 0,5-1 %. Винятком є спеціальна косметика з ретиноїдами (найчастіше його м’якими формами) для зони шиї.
Із захопленням прочитала статтю, дякую за корисні поради, бо зона декольте у багатьох жінок з віком стає проблемною. В мене теж вже є ця проблема, але дуже сподіваюся покращити стан шкіри завдяки професійним косметичним засобам у комбінації з масками для шиї і декольте, які можна робити в домашніх умовах. Ну і масаж тепер обов’язково буду робити)))