+38 068 303-69-21, +38 050 860-09-49

Щодня з 10:00 до 20:00

Ранні зморшки: чому з’являються та як їх уникнути

Чому з'являються ранні зморшки та як їх уникнути

А ви знали, що перші зморшки можуть з’явитися ще до 25 років і навіть раніше 20? Причин такого раннього старіння дуже багато — неправильне харчування, неякісний сон, помилки догляду тощо. Зрештою, ми починаємо старіти в день народження 🙂Однак не потрібно вважати зморшки у 18-річної дівчини варіантом норми. Це не так. Тому сьогодні ми вирішили обговорити з вами те, чому з’являються ранні зморшки та інші ознаки передчасного старіння, з якого віку потрібен антивіковий догляд, як вибрати правильний anti-age догляд і не стати бабусею в тридцять, а для тих, хто вже постраждав — що робити та як прибрати ранні зморшки.

Причини виникнення ранніх зморщок

Ранні ознаки старіння можуть виникнути з кількох причин. Умовно їх можна поділити на дві категорії — зовнішні та внутрішні чинники, що провокують появу ранніх зморщок.

Зовнішні причини раннього старіння

➤ Систематичний недосип, стрес і порушення циркадних ритмів (це все провокує надлишкове виділення кортизолу та адреналіну — гормонів, які негативно впливають на стан і якість шкіри).

➤ Сон на животі (зокрема через підвищену набряклість і прим’ятість обличчя).

➤ Шкідливі звички (і, до речі, паління не тільки через токсини та зниження рівня кисню в клітинах, а й через складання губ «трубочкою» — навколо рота утворюються кисетні зморшки, з якими дуже складно боротися, навіть якісною натуральною косметикою й апаратними процедурами).

➤ Недостатня та надлишкова фізична активність. Це дві крайнощі. Дефіцит руху призводить до порушень метаболізму, лімфо- та кровообігу, а отже — і транспортування кисню та живильних речовин до клітин. А профіцит фізичних навантажень — до гормонального дисбалансу, який вплине на кератинізацію шкіри, формування колагенових та еластинових волокон, себорегуляцію тощо.

➤ Незбалансоване харчування. Здавалося б, що такого? Однак неправильний раціон (особливо в комплексі з проблемами, пов’язаними з кишківником) є головною причиною дисбалансу вітамінів і мінералів. А якщо це відбувається, то краса та здоров’я шкіри — далеко не перше, про що піклуватиметься організм. Він «передасть» цінні ресурси (зокрема колаген і вітамін С) життєво важливим органам, а шкіра до таких не належить.

➤ Часті інсоляції (особливо перебування на сонці без санскріна). UV — це не просто небезпечний фактор розвитку раку шкіри, а й причина витончення ліпідного бар’єра, порушення мікрофлори, руйнування міжклітинних структур і колагену, зневоднення та фотостаріння.

➤ Несприятливі умови життя (атмосферні явища, пересушене повітря в приміщеннях, забруднення повітря, хлор у воді тощо).

➤ Помилки у виборі косметики для догляду за шкірою та декоративної.

➤ Використання неякісної та простроченої косметики.

➤ Нестача або надлишок рутинного та професійного догляду.

Причини виникнення ранніх зморщок

Внутрішні причини раннього старіння

➤ Генетична схильність (тут іноді нічим не можна допомогти).

➤ Надмірно активна міміка (особливо звичка постійно мружитися).

➤ Гормональний дисбаланс (особливо недостатній рівень естрогену, який стимулює природний синтез колагену, еластину та гіалуронової кислоти) і деякі захворювання внутрішніх органів.

Профілактика ранньої появи зморщок

За великим рахунком, усі поради, викладені нижче, застосовні не тільки до профілактики, а й до випадків, коли потрібні активні дії проти «непроханих гостей», що вже з’явилися — поверхневих зморщок, заломів, пігментних плям, «гусячих лапок», набряклості, темних кіл під очима.

Навіть якщо немає ресурсів на аналіз, чому це сталося з вами, то допоможуть поліпшити стан і підтримати молодість шкірного покриву:

  • звернення по професійну косметологічну допомогу — процедури з профілактики та усунення носогубних складок, мімічних заломів, зморщок зневоднення;
  • дерматологічна косметика від перших зморщок;
  • правильна домашня система догляду — двічі на день використовуйте натуральні косметичні засоби, які підходять шкірі за типом і потребам (вранці — очищення, тонізацію, зволоження та захист, ввечері — очищення, тонізацію та зволоження / живлення / зміцнення) — без цієї бази не спрацює жоден антивіковий крем;
  • живильні та зволожувальні маски — до трьох разів на тиждень і/або курсом (щодня протягом двох тижнів);
  • захист шкіри від сонця не тільки на відпочинку, а й щодня;
  • контроль міміки (якщо ви надмірно емоційні, то іноді в хід краще вчасно пустити ін’єкції ботулотоксину);
  • регулярний контроль рівня основних гормонів — один раз на рік;
  • здоровий спосіб життя (зокрема регулярна фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі та збалансоване харчування);
  • нормалізація циркадних ритмів і якості сну;
  • зниження рівня стресу (фізичного та психологічного);
  • правильний питний режим (1,5-2 л на день — це міф, правильно — пити воду з розрахунку 30 мл рідини на кожен кілограм ваги).

Ще один лайфхак від старості: при нанесенні косметичних засобів обов’язково слідкуйте за натиском, він не повинен бути сильним, не розтягуйте шкіру та рухайтеся по масажних лініях.

Профілактика ранньої появи зморщок

Косметика, яка допоможе в боротьбі зі зморшками

Якісна косметика для обличчя проти ранніх зморщок повинна містити:

гіалуронову кислоту (найкращий варіант — її низькомолекулярна форма);

➤ гідролізований колаген та еластин;

➤ рослинні екстракти (за потребами та типом шкіри);

➤ речовини-антиоксиданти — вітамін Е, ресвератрол, коензим Q тощо;

кераміди;

пептиди (людям із деякими шкірними захворюваннями протипоказані);

ретинол (використовувати курсами та дотримуватися правил застосування) або його рослинний аналог — бакучіол;

вітамін С;

➤ чинники росту;

➤ ліноленову / олеїнову кислоту тощо.

Також не варто забувати про сонцезахисні засоби. Людям із чутливою та проблемною шкірою більше підійде косметика на основі фізичних фільтрів — діоксиду титану та оксиду цинку. Сподіваємося, наша інформація допоможе зробити ваш догляд за шкірою обличчя трішки кращим і підтримати свіжість шкіри. А які секрети молодості є у вас? Діліться в коментарях ↓

Питання-Відповідь

Які існують типи старіння?

Зазвичай виділяють такі п’ять типів старіння, як: втомлений, дрібнозморшкуватий, м’язовий, деформаційний і комбінований (змішаний). За останнього одночасно присутні ознаки двох і більше типів.

Як зрозуміти, що крем антивіковий?

Бренди косметики не приховують anti-age спрямованість засобів і найчастіше виносять цю інформацію на упаковку. Однак, якщо ви хочете переконатися в реальності його дії, то доведеться проаналізувати склад. Косметичні компоненти, що входять до формули, повинні глибоко зволожувати клітини, підтримувати оптимальний рівень природних ліпідів, забезпечувати потужний антиоксидантний захист і зміцнювати дермальні структури.

Чого не повинно бути в складі крему для обличчя?

Небажаними компонентами, які можуть не просто прискорити старіння, а й спричинити неабиякі подразнення, є парабени, пропіленгліколь, формальдегіди, гідрохінон, лаурил- і лауретсульфат натрію, синтетичні ароматизатори й віддушки, етаноламіни.

Замовити товари на нашому сайті

Rate this post
Rate this post

Коментарі (0)

Схожі статті

5 хвилин

167086

Що потрібно знати про терміни придатності косметики

Термін придатності є абсолютно у всього: у харчових продуктів, ліків, косметики тощо. Однак, що стосується термінів придатності косметики, абсолютно в кожного продукту їх два! Умовно їх поділяють на термін зберігання та придатності продукту. Причому другий чи не важливіший за перший. Що це за терміни, як у них орієнтуватися, як читати зашифровані маркування, чому необхідно знати […]

16.12.2024

7 хвилин

173206

Що таке рівень pH у косметиці та на що він впливає

pH — це той показник, який кожен вивчав у школі на уроках хімії, але мало що про нього пам’ятає. А ще його часто згадують у телевізійній рекламі косметики. І часто в неправильному контексті. Наприклад, pH 5.5 — нейтральний показник. Насправді це не так. Нейтральний показник pH — 6.5-7.5 (при цьому за еталон узято дистильовану воду). […]

09.12.2024

7 хвилин

173443

Як зменшити прояви постакне в домашніх умовах

Акне може з’явитися не тільки в період статевого дозрівання, а й створити незручності на будь-якому життєвому етапі. І ця естетична проблема ще більше загострюється, коли активний запальний процес заміщується залишковими слідами — помітні шрами, плями на шкірі (так звана гіперпігментація після акне), нерівний колір і рельєф обличчя тощо. У цій статті ви зможете дізнатися, що […]

08.12.2024

    Підпишіться на нашу розсилку

    Отримуйте свіжі новини про новинки у світі краси